پروژه ها

پروژ‌ه‌هاي توسعه محصول شركت ايمن‌خودرو شرق در سالهاي اخير بيشتر بر روي محصولات ايربگ خودروهاي سواري متمركز بوده است. در ابتدا با توجه به سياست ايران‌خودرو، پروژه ايربگ راننده سمند سورن آغاز و اجرا گرديد. در اين راستا با همكاري شركت جين‌هنگ طراحي و توليد ماژول ايربگ سورن انجام شد و ACU مربوطه نيز پس از انجام تستهاي تصادف و طي نمودن مراحل طراحي، از شركت اتونت كره و سپس از شركت كنتيننتال آلمان تأمين گرديد. با تعميم يافتن ايربگ راننده روي انواع خودرو سمند و سپس پژو پارس و پژو 405، اين شركت نيز علاوه بر توليد اين محصولات جديد با همكاري شركاي خارجي خود، محصول جديدي را به‌نام ايربگ MFC (داراي سوئيچهاي كنترلي سيستم صوتي و موبايل هندزفري) طراحي و ارائه نمود كه بر روي خودروهاي پارس و 405 و سورن نصب گرديد.

در فاز دوم توسعه ايربگ در خودروهاي ساخت داخل، ايربگ سرنشين مطرح گرديد و اين شركت نيز فعاليت خود را بر روي تمام خودروهاي ايران‌خودرو آغاز كرد و هم‌اكنون ايربگهاي راننده و سرنشين خانواده سمند، پارس و 405، رانا، دنا و پژو 206 را توليد مي‌نمايد.

همچنين در فاز سوم توسعه ايربگ در خودروهاي ساخت داخل، ايربگ جانبي خودرو تعريف شده است كه اين شركت نيز همزمان مطالعات اوليه را آغاز نموده و طراحي محصول در حال انجام است.

علاوه بر اين در يك‌سال گذشته، سياست‌گذاري شركت به‌گونه‌اي انجام شد كه توليد قطعات الكترونيكي خودرو را نيز به‌عنوان يك خانواده محصول جديد مطرح مي‌نمود. در اين‌راستا، توليد انواع راديوسي‌دي با پنلهاي كوچك و بزرگ (1DIN & 2DIN) و انواع سنسورهاي دماي كابين، اكسيژن، هشدار موانع عقب و ... در دستور كار قرار گرفت و تاكنون بخش عمده‌اي از آنها طراحي، توليد و به مشتري ارائه شده است.